Ankara incek Mıcır taşı, Ankara incek Mıcır taşı fiyatları, Ankara incek Mıcır taşı 1 kamyon fiyatı, Ankara incek Mıcır taşı sipariş, Ankara incek Mıcır taşı ocağı, Ankara incek Mıcır taşı satan yerler, Ankara incek Mıcır taşı ardiyeleri. Hakkında bilgiler yer alıyor.

 

Mıcır Taşı Fiyatları

İnşaatta kullanılan en önemli inşaat malzemelerinden biri olan mıcır taşlarının seçimi, doğru bir şekilde yapılmalıdır. Mıcır, genel olarak inşaat ya da çevre yolu yapımında projenin mimari aşamasında belirlenmektedir. Fakat bu ön tespit aslında birim fiyatın belirlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Mıcır fiyatları aşağıdaki aşamalarda değişkenlik gösterir:

· Mıcırın Çıkarıldığı yere göre; deniz mıcırları, teras mıcırları, buzul mıcırları olarak değişmekle beraber fiyat aşamasında değişkenlik gösterir.

· Mıcırın Özgül ağırlığına göre; ağır mıcırlar, normal mıcırlar ve hafif mıcırlar olmak üzere fiyatları bunlara göre değişkenlik göstermektedir.

· Mıcırların Elde ediliş şekillerine göre; doğal mıcırlar, yapay mıcırlar olmak üzere fiyatlandırma yapılır.

· Mıcırların Tane şekillerine göre; yine doğal mıcırlar, yan ürün olarak üretimi yapılan mıcırlar ve ısıl işlem görmüş mıcırlar olarak fiyat değerlendirmesi yapılır

· Son olarak da mıcırların yüzey dokularına göre fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Mıcırların Yüzey Dokusuna Göre Fiyat Değişkenliği Göstermesi

Beton üretimi yapıldığında mıcırlar ve çimento hamurları arasında büyük bir yapışma gücü vardır. Beton, mekanik dayanıklılığı oldukça yüksek olan inşaat malzemelerinden biridir. Mıcır tanelerinin yüzey pürüzlülüğü, yapışma dayanımı noktasında önemli bir yere sahiptir. Pürüzsüzlüğün fazla olması, diğer bir deyişle köşeli tanelerinin fazla olması durumlarında, çimento hamuru ve mıcır tanelerinin arasında temas yüzeyi artış gösterir. Mıcır taneleri, yüzeyindeki girinti ve çıkıntılarla çimento hamuruyla dolarak pürüzsüz ve yüzeyli mıcırlara oranla daha iyi bağlantı sağlamaktadır. Bu yüzden de fiyat değişikliği burada farklı olabilir.

Mıcırlar yüzey dokularına göre sınıflandırılmıştır. Bu sınıflandırma aşağıdaki gibidir:

· Camsı

· Düzgün

· Taneli (granüler)

· Kristalli

· Pürüzlü

· Çok boşluklu’dur.

Mıcır Fiyatı 2021

Mıcır, kum, kırılmış malzemeler ve çakıllar için kullanılan endüstriyel bir malzeme olmasıyla beraber, inşaat uygulamasında hacim, aşınma direnci sağlamak açısından kullanılmaktadır. Mıcır taşlarının her biri farklı alanlarda kullanılır. Mıcır taşı 2021 fiyat sınıflandırılması, kullanım durumuna ve çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

Mıcır Taşı Fiyatları Neye Göre Değişir

Mıcır taşı fiyatı, taşın kalitesine, ebadına, ağırlığına ve tedarikçi firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla iletişim bölümlerinden bizleri arayarak mıcır fiyatlarının ayrıntılı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bütçenizi Koruyan Anlayış

Mıcır taşı, yapısı ve üretim biçimlerine göre inşaat malzemelerinde oldukça sık tercih edilmektedir. Firmamızda satışa sunulan mıcır taşları müşteriler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir.