Yenimahalle Taş Ocakları

Taş Ocakları  , piyasaların dalgalanması sebebiyle üretim maliyetlerinde oynamalar yaşanmaktadır. Bu oynamaların sonucunda ise Taş Ocakları  oldukça değişkenlik göstermektedir. 1 Metreküp Taş Ocakları  için belirlenen fiyat şu aralar 50 TL ila 60 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun da sebebi dolar kurunda yaşanan dalgalanmaların her türlü sektörde fiyatları dalgalandırmasıdır. Bununla birlikte satan firmadan firmaya da kumun satış miktarında değişiklik görülmektedir. Ancak Taş Ocakları  alınırken farklı firmalar da iyice araştırılmalı ve öyle karar verilmeli aynı zamanda da indirimler takip edilerek karar verilmelidir.

Ankara Taş Ocakları  ?

Şap Kumu, bir çeşit kum çeşididir. Diğer kum çeşitlerinde olduğu gibi belli bir eleme sisteminden geçirildikten sonra boyut ayrımı yapılarak çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. inşaat Kumuölçüsüne bakıldığı zaman 0 ila 7 mm arasında olduğu görülmektedir. Zeminin düzlenmesi sonucunda oluşturulabilen Şap Kumu, inşaat sektörü açısından oldukça önemli bir malzemedir. Duvar örmek için kullanılması durumunda ise 3 ila 5 mm arasında değişkenlik göstermektedir.

Ankara Taş Ocakları

1 torba Şap Kumu, kilogram olarak incelendiği zaman yaklaşık olarak 40 kilogram gibi bir ağırlık çıkmaktadır. Bu kilogram miktarı elbette satış yapan firmadan firmaya farklılık gösterebileceği gibi genel bir ortalama ağırlık vermek gerekirse 40 kilogram söylenebilmektedir. Şap kumları çoğu firma tarafından 40 kilogramlık torbalara koyularak şantiye gibi alanlarda kolay muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Bu sebepten ötürü de torba halinde satıldığı görülmektedir.

Taş Ocakları  Nerelerde Kullanılmaktadır?

Şap Kumu, oldukça fazla ve geniş bir alanda kullanımı mümkündür. Bu alanları incelemek gerekirse:

  • Beton üretimi alanında çokça kullanılan bir kum çeşididir.
  • Sıva yapımında da oldukça fazla olarak bu kullanım görülmektedir.
  • Bununla birlikte harç yaparken de şap kumunun kullanıldığı bilinmektedir.
  • İnşaatlarda pek kullanılmasa da şap betonu yapımında da bu kumun kullanılması oldukça olağan ve normal bir durumdur.
  • Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarında da Taş Ocakları kullanılmaktadır.
  • Yol yapımlarında ve asfalt malzemesinin yapımında da kum ocağı oldukça fazla tercih edilen bir kum çeşidi olarak karşımıza çıkar.

İşte, Şap Kumukullanım alanları açısından bu şekilde çeşitli alanlarda kullanıldığı görülmektedir. Çok geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan kum çeşidi, diğer kum çeşitlerinden çok daha fazla kullanılmaktadır. Bunun da en büyük ve en önemli sebebi üretim sırasında maliyetinin diğer kumlara göre düşük olmasıdır.